شوک بازگشایی آنی مدارس و ایست قلبی برخی از مدارس

شوک بازگشایی آنی مدارس و ایست قلبی برخی از مدارس

شوک بازگشایی آنی مدارس و ایست قلبی برخی از مدارس! + فیلم شوک بازگشایی آنی مدارس و "ایست قلبی" برخی از مدارس!

ثبت‌نام خارج از ظرفیت به خیال مجازی بودن آموزش‌ها، کلاس‌های درس شلوغ با بازگشایی کامل مدارس، تشکیل کلاسها در زیرزمین، عدم تحمل دانش‌آموزان برای استفاده از ماسک و ... بخشی از مشکلاتی است که مدیران مدارس به واسطه بازگشایی آنی با آن مواجه شده‌اند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سومین هفته بازگشایی مدارس در شرایطی پیش می‌رود که هنوز برخی مدارس با مشکلاتی مواجه هستند و همچنان برخی خانواده‌ها حتی با وجود آنکه حضور دانش‌آموزان در مدارس رو به افزایش است،  به بازگشت فرزندان خود به کلاس‌های درس رضایت ندارند!

شاید بتوان ریشه اصلی مقاومت خانواده‌هایی را که حاضر به فرستادن فرزندان خود به مدارس نیستند،  بی‌اعتمادی آنها به وضعیت مدارس و نداشتن اطمینان نسبت به توانایی مدارس در حفظ سلامت دانش‌آموزان خلاصه کرد.

در این گزارش به بررسی وضعیت مدارس دولتی سه هفته پس از بازگشایی و مشکلات پیش روی آنها پرداخته‌ایم.

4 مشکل مدارس پس از بازگشایی کامل

جمعیت بالای دانش‌آموزان  در کلاس درس، حمایت نشدن مدارس دولتی برای تأمین ملزومات مورد نیاز همچون ماسک، مواد ضدعفونی‌کننده و مایع دستشویی، عدم تهویه مناسب برخی کلاس‌های درس به ویژه آنهایی که در زیر زمین برگزار می‌شود، ناتوانی دانش‌آموزان به‌ویژه دبستانی‌ها برای تحمل ماسک آن هم به مدت 5 ساعت و ... جدی‌ترین مشکلاتی بود که برخی مدارس دولتی با آن مواجه هستند.

آموزش و پرورش شهر تهران به مشکلات پاسخ نداد

البته تلاش کردیم با اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش شهر تهران درباره رصد مشکلات مدارس پس از بازگشایی گفت‌و‌گویی داشته باشیم اما روابط عمومی آموزش وپرورش تهران در ادامه مسیر غیرشفاف پاسخگویی، موضع سکوت و پاسخگو نبودن در این مورد را پیشه کرد و از پاسخگویی به سؤالات مطرح شده، سرباز زد‌.

انتظار می‌رود حداقل در روزهای آتی حتی اگر تمهیدات کافی تاکنون اندیشیده نشده، مشکلات بازگشایی مدارس  مورد توجه جدی قرار بگیرد و این خبرگزاری به منظور شفاف‌سازی موضوع برای مخاطبان، آماده انعکاس فعالیت‌های آموزش و پرورش شهر تهران در حوزه بازگشایی مدارس است.

این در حالی است که یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش درباره مشکلات آموزشی حضوری که پس از بازگشایی مدارس بروز کرده است، گفته: لازم است حضوری بودن مدارس به عنوان یک نیاز انجام و مشکلات آن از جمله سرویس مدارس حل شود؛ اولیا حق دارند از این موضوعات گله‌مند باشند، حضوری شدن مدارس با رعایت پروتکل‌ها باید با جدیت پیگیری شود.

در همین رابطه مدیر یکی از مدارس دولتی عادی منطقه 15 شهر تهران درباره بازگشایی مدارس تأکید دارد در مناطق پرتراکم شهر تهران، مشکل اصلی آماده بودن یا نبودن مدارس نیست مشکل این است که در برخی مناطق شهر تهران با کمبود مدرسه مواجه هستیم و  چون تصور این بود سال تحصیلی جاری به صورت مجازی ادامه می‌یابد به ما گفتند دانش‌آموزان را ثبت‌نام کنید چرا که این سال تحصیلی هم مجازی است، هم‌اکنون ظرفیت کلاس درس که باید 30 تا 35 نفر باشد به 45 نفر رسیده است و ثبت‌نام بیش از ظرفیت پس از بازگشایی مدارس به یک معضل تبدیل شد!